Křesla a sedací soupravy | kresla.com

Stressless Materiály

Kůže je krásný a zářivý čalounický materiál. "Hra barev" na kůži a její přírodní nerovnosti činí každý kus nábytku jedinečným. Na koženém čalounění se s přibývajícími léty objevuje stylová patina. Je však důležité si uvědomit, že i přes svou dlouhou životnost mění kožený nábytek během let svůj vzhled.

Používejte ochranný krém "Leather Protection Cream", který je dodáván společně s nábytkem. Nanášejte na celý povrch (opěrky, područky, sedáky, atd.) přibližně dvakrát za rok, popřípadě častěji, jestliže kůže vysychá. Krém impregnuje kůži a zamezuje vstřebávání mazu a potu. Provádějte pravidelné čištění hadříkem navlhčeným v čistidle (“Leather Cleaner“). Nikdy na čištění nepoužívejte hadřík z mikrovlákna. Odmašťovací vlastnosti látek z mikrovlákna mohou způsobit poškození koženého nábytku.

BATICK

Upravená pigmentovaná a reliéfní čalounická kůže, u které je většina přírodních nerovností odstraněna. Ochranná vrstva laku umožňuje snadné odstranění nečistot. Kůže Batick je nenáročná na údržbu, přitom cenově atraktivní. Doporučena lidem, kteří uvítají tvrdší povrch kůže.

CORI

Upravená pigmentovaná čalounická kůže. Od kůže Batick se liší výraznějším oblázkovitým žilkováním a tloušťkou. Většina přírodních nerovností je odstraněna, avšak některé mohou být stále viditelné. Ochranná laková vrstva usnadní údržbu. Classic je oblíbenou alternativou pro zákazníky, kteří dávají přednost silnější kůži.

PALOMA

Čalounická kůže barvená anilinovou barvou s tenkou vrstvou laku. Paloma se vyznačuje přirozeným žilkovaným vzorem a přírodními nerovnostmi. Pouze decentní konečné úpravy vylepšují její fyzikální vlastnosti a dodávají kůži jednotnou barvu. Paloma byla vyvinuta pro navození příjemného pocitu z doteku. Paloma je dokonalou volbou pro zákazníky, kteří hledají jemnou kůži opravdového vzhledu, která dobře dýchá.

NOBLESSE

Nejexkluzivnější čalounická kůže, kterou Ekornes® používá. Noblesse je charakteristická přírodním oblázkovitým žilkováním a viditelnými přírodními nerovnostmi. Povrch kůže je jen velmi jemně ošetřen. Royalin je prodyšná, na dotek příjemná kůže. Navozuje pocit tepla, což je charakteristické pro přírodní kůži nejvyšší kvality.

Všechny kůže Ekornes® splňují následující

  • Kůže jsou plně probarvené
  • Některé barvy byly vylepšeny dvoj-tónovým efektem
  • Nepatrné barevné odlišnosti jsou běžné
  • Kůže absorbuje vlhkost a dýchá
  • Barevné změny se objevují v důsledku dlouhodobého používání a světelného záření

Podstavec Stressless®

Podstavec Stressless® je vyrobený z vrstveného světlého bukového dřeva se zajímavou zrnitou strukturou. Tento druh dřeva je neobyčejně vhodný pro moření různými barvami. Tvrdost tohoto dřeva činí bukový nábytek mimořádně odolným.

 

Textílie

Všechny modely z řady Stressless® a Ekornes® jsou také k dostání v textilním čalounění a v čalounění látkou z mikrovlákna.

Zeptejte se nás

Chcete se nás na něco zeptat? Můžete využít kontaktní formulář.